Psychoterapia

Pierwsza wizyta w Gabinecie Terapeutycznym Anny Golan w Warszawie zwykle jest traktowana jako spotkanie konsultacyjne, podczas którego Klient przedstawia swoje trudności, powody zwrócenia się o pomoc, czasami zbierany jest także wywiad seksuologiczny. Po to by właściwie zdiagnozować problem, seksuolog może zadawać Ci wiele pytań. Informacje, których udzielisz pomogą znaleźć przyczyny problemów seksualnych, określić najlepsze metody i czas trwania terapii.

O co może pytać seksuolog?

Wybierając się do seksuologa możesz spodziewać się pytań dotyczących domu rodzinnego, doświadczeń, które Cię kształtowały, Twojego rozwoju psychoseksualnego. Seksuolog będzie chciał porozmawiać także o Twoich doświadczeniach erotycznych, aktualnym związku (jeżeli masz partnera/partnerkę). Bardzo ważne jest także by Pacjent jak najdokładniej opisał problem, który spowodował, że zdecydował się poszukać pomocy. Ponieważ dysfunkcje seksualne mogą wiązać się ze stanem zdrowia, kolejnym tematem mogą być aktualne schorzenia, tryb życia, przyjmowane leki, uzależnienia. Psycholog seksuolog sam nie wykonuje żadnych badań fizykalnych, co oznacza, że nie będzie Cię dotykał podczas spotkania, ale może odesłać Cię na konsultacje do odpowiedniego specjalisty, androloga, ginekologa, neurologa itd. Spotkanie zakończy się wstępną diagnozą i informacją o dalszym planie postępowania. Seksuolog proponuje spotkania indywidualne lub terapię pary (małżeńską).

Jeżeli masz obawy czy znalazłeś się u dobrego seksuologa, warto sprawdzić czy dana osoba należy do Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, jakie ma kwalifikacje. Masz prawo o to zapytać podczas spotkania. Przed wizytą możesz zapoznać się z zasadami etycznymi obowiązującymi seksuologów.