terapia małżeńska

Terapia par / terapia małżeńska jest szczególną formą psychoterapii, która dotyczy partnerów i ich problemów. Jej celem jest pomoc w przezwyciężeniu poważnych konfliktów i przetrwaniu sytuacji kryzysowych.

Dlaczego warto rozważyć podjęcie terapii par / małżeństw?

Statystyki dotyczące rozwodów są alarmujące. W 2013 r. W Polsce rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich, a wskaźnik rozwodów mierzony liczbą rozwodów w stosunku do nowo zawartych małżeństw w danym roku wzrósł z 31,6% w 2012 do 36,4% w roku 2013. Biorąc pod uwagę to, że dodatkowo rzadziej wchodzimy w związki małżeńskie oraz że statystyki nie obejmują rozstań par nieformalnych – wyłania się obraz poważnego kryzysu… Daleko nam co prawda jeszcze do Belgii, której wskaźnik rozwodów przekracza 70 proc., (oznacza to, że na 100 zawartych w 2010 r. małżeństw, rozpadło się aż 70) ale niestety ją gonimy. Następne miejsca w tym rankingu małżeńskich niepowodzeń zajmują Hiszpania, Portugalia, Czechy i Węgry z ponad 60-procentowym wskaźnikiem. W Polsce o rozwód ubiegają się głównie kobiety, aż w dwóch na trzy przypadki. Najczęstsze powody to legendarna już niezgodność charakterów i zdrada. Oba można skojarzyć z seksem.

Nie musi tak być. Jesteśmy przekonani, że udany związek nie jest kwestią szczęścia, czy przeznaczenia, ale odpowiedniej pracy i postawy. Stan, który zwykle chcemy osiągnąć korzystając z pomocy najlepszych psychoterapeutów i seksuologów, to harmonia i obustronne zaspokojenie potrzeb we wzajemnych relacjach. Bardzo ważne jest więc ćwiczenie skutecznej komunikacji (pokonanie problemów związanych z wyrażaniem swojego zdania, emocji) i skutecznego rozwiązywania problemów (zamiast „zamiatania pod dywan”, „cichych dni”) – tego można się nauczyć na spotkaniach terapeutycznych. W terapii par przeważa praca z parą, ale możliwa jest także współpraca z jednym z partnerów, mająca cały czas na uwadze relację małżeńską.

Terapię par i małżeństw w Gabinecie Terapeutycznym Anny Golan w Warszawie prowadzą specjaliści: Anna Golan (psycholog i seksuolog kliniczny), Ewa Krawczyńska (psycholog i seksuolog w trakcie certyfikacji).

Problemy z jakimi pracujemy w trakcie terapii par:

Podsumowanie usługi
Ocena
5 based on 1 votes
Nazwa usługi
Terapia par i małżeństw
Oferowana przez
Gabinet Terapeutyczny Anny Golan
Okolica
Warszawa, Wola, Dzielna 72
Opis
Terapia par / terapia małżeńska jest szczególną formą psychoterapii, która dotyczy partnerów i ich problemów. Jej celem jest pomoc w przezwyciężeniu poważnych konfliktów i przetrwaniu sytuacji kryzysowych.
Strona domowa