seksuolog

Psycholog, seksuolog kliniczny. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Zajmuje się między innymi edukacją seksualną oraz pomocą psychologiczną skierowaną do osób cierpiących z powodu problemów w życiu seksualnym, nadużywających pornografii, doświadczających kryzysu w relacjach partnerskich i rodzinnych, przygotowujących się do ujawnienia orientacji psychoseksualnej, potrzebujących wsparcia, jak i zainteresowanych rozwojem osobistym i rozwijaniem kompetencji interpersonalnych. Pracuje z osobami w sytuacjach kryzysowych, uwikłanymi w niesatysfakcjonujące związki, pragnącymi rozwijać asertywność. Wspiera osoby, które postanowiły być szczęśliwe i wykorzystywać sto procent swoich możliwości. Prowadzi terapię par i małżeństw.

Posiada również doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Należy do Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Współpracowała z organizacjami pozarządowymi, m. in. Centrum Rodziny i Praw Dziecka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszeniem Lambda Warszawa.

Ukończyła wiele kursów specjalistycznych:

  • Terapia poznawczo behawioralna osób dorosłych,
  • Poznawczo behawioralna terapia par i małżeństw,
  • Coaching, Fundacja Benevoliana,
  • Kurs Pomocy Psychologicznej w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA,
  • „Seksuologia Społeczna”,” Diagnostyka seksuologiczna dla psychologów” Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego,
  • Szkolenie ze streetworkingu zorganizowane przez Krajowe Centrum ds. AIDS i Stowarzyszenie Lambda Warszawa,
  • Szkolenie z zakresu ADHD zorganizowane przez Centrum Terapeutyczne SWPS,
  • Szkolenie w placówkach zapobiegania, leczenia i pomocy osobom uzależnionym od środków psychoaktywnych prowadzone przez Poradnię Profilaktyki i Terapii Uzależnień Monar.

Jest autorką wielu publikacji z dziedziny psychologii.

Regularnie publikuje „Charakterach” oraz kwartalniku „Neuropozytywni” (magazyn pod patronatem European Federation of Neurological Associations). Jako ekspert współpracowała między innymi z pismami „Przyjaciółka”, „Zwierciadło”, „Twój Styl”, programem Dobry Seks gazeta.tv, Wirtualną Polską, Programem 1 Polskiego Radia, radiową Czwórką, TVP i TVN.

Dane kontaktowe
Photo ofAnna Golan
Imię i nazwisko
Anna Golan
Strona Domowa
Specjalizacja
psycholog, seksuolog, terapeutka
Fima
Gabinet Terapeutyczny Anny Golan
Adres
ul. Dzielna 72/83,
Warszawa, mazowieckie, 01-029