• 21 WRZ 16
  • 0
  Zaburzenia erekcji

  Zaburzenia erekcji

  Kłopoty z erekcją ma co dziesiąty mężczyzna w Polsce. Większość z nich ma od 40 do 60 lat. Ale dotyczy to także młodszych panów, około 30 r.ż. Zaburzenia wzwodu rzadko spowodowane są wyłącznie czynnikami organicznymi. Najczęściej wywoływane są przez wiele powiązanych ze sobą problemów psychicznych, zdrowotnych i niezdrowy styl życia. Znaczenie mają: ogólny stan zdrowia, aktualne i przebyte choroby, wpływ zażywanych leków, tryb życia i nałogi, a nawet starzenie się organizmu. Na przykład cukrzyca nie tylko powoduje osłabienie libido, ale i zaburzenia erekcji u 40-60% chorych mężczyzn. Inne schorzenia, na które zwróci uwagę dobry seksuolog, to nadciśnienie i miażdżyca.

   

  Zaburzenia erekcji mogą przebiegać na różne sposoby

  :

  1. Pełen wzwód pojawia się podczas pieszczot, gry wstępnej, lecz znika lub zmniejsza się przy próbie odjęcia stosunku (przed wytryskiem, jeżeli występuje).
  2. Wzwód występuje, lecz tylko wtedy, gdy stosunek nie jest przewidywany.
  3. Występuje tylko częściowy wzwód, niewystarczający do wprowadzenia członka do pochwy.
  4. Erekcja prącia nie występuje zupełnie.

   

  Jeżeli problem pojawił się nagle, występują u Ciebie wzwody nocne, poranne i spontaniczne, masz erekcję podczas oglądania filmów, pism erotycznych, a nie możesz jej osiągnąć w czasie trwania stosunku – najprawdopodobniej zaburzenie związane jest z funkcjonowaniem psychicznym. Być może wpływ na Twoje funkcjonowanie w seksie mają konflikty z partnerką? Inne prawdopodobne przyczyny to zanik atrakcyjności osoby, z którą uprawiasz seks, rutyna we współżyciu, lęk przed niezaspokojeniem oczekiwań i potrzeb kobiety. Pomocne może okazać się        powolne budowanie związku seksualnego oraz cierpliwość i zrozumienie ze strony partnerki. Weź pod uwagę, że ukrywanie problemów niczego nie zmieni, natomiast szczera rozmowa i przyznanie się do kłopotów seksualnych obniży Twój lęk i napięcie. Konieczne może być też wsparcie seksuologa klinicznego.

  Zaburzenia erekcji wywołane przyczynami zdrowotnymi mają wolny początek i stopniowo się nasilają. Znacznie zmniejsza się także występowanie wzwodów nocnych, porannych i spontanicznych.

  Od tego czym spowodowane są Twoje problemy, będzie zależał wybór dobrej metody leczenia. Na szczęście metod jest wiele i zaburzenia erekcji w 90% są uleczalne. Najczęściej stosuje się leki i/lub psychoterapię. Przyczynę problemu oraz metodę pracy w Gabinecie Terapeutycznym Anny Golan w Warszawie określamy najczęściej podczas pierwszego spotkania konsultacyjnego.

   

   

  Leave a reply →

Photostream