psychoterapia Warszawa

Psychoterapia indywidualna prowadzona online lub w gabinecie przez  seksuologa psychologa jest skuteczną metodą pracy m. in. z takimi problemami jak: depresja, niska samoocena, kompleksy, choroby psychosomatyczne, przewlekły stres, utrudniający życie perfekcjonizm, czy pracoholizm, obniżony nastrój, bezsennośćzaburzenia osobowości, napady lęku, zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne. Pomaga także poradzić sobie z trudnościami i zahamowaniami dotyczącymi seksualności. Korzystając z pomocy psychologicznej możesz zmienić schematy myślenia i postępowania, które powodują problemy, czy sprawiają, że nie czujesz się szczęśliwy. Wsparcie dobrego psychologa umożliwia szybsze poradzenie sobie z życiowymi kryzysami, jak np. strata, czy zdrada. Dlatego z naszej pomocy korzystają osoby uwikłane w niesatysfakcjonujące związki, ale i takie, które z niezrozumiałych dla siebie powodów nie stworzyły jeszcze związku, choć bardzo tego pragną.

Jak działa psychoterapia?

Na początku Klient i terapeuta diagnozują problem i definiują cel i przybliżony czas pracy. Terapia zakłada czynny udział Klienta, więc jest to nasza praca zespołowa! Czasami w naszych rozmowach będziemy sięgać do przeszłości, ale najważniejsza jest teraźniejszość – aktualne konkretne problemy, które chcemy razem rozwiązać. Psychoterapia dostarcza wiedzy, czyli uczy Pacjenta jak być własnym najlepszym terapeutą, jak zapobiegać problemom i radzić sobie z nimi w przyszłości. Psycholog seksuolog wskazuje, które dotychczasowe sposoby radzenia sobie były nieefektywne, a może wręcz szkodliwe. Podczas spotkań wypracowuje się nowe metody, które Klient testuje w realnym życiu.

Terapia indywidualna zaczyna się od spotkania konsultacyjnego, podczas którego określany jest cel i metody pracy. Terapię indywidualną w Gabinecie Terapeutycznym Anny Golan prowadzą specjaliści: Anna Golan, Agnieszka Nowicka

Więcej informacji o problemach, z którymi pracują psychoterapeuci, psycholodzy i seksuolodzy: