terapia małżeńska

Terapia par / terapia małżeństw jest szczególną formą psychoterapii, która dotyczy związków i ich problemów, także seksualnych. Jej celem jest pomoc w przezwyciężeniu poważnych konfliktów i przetrwaniu kryzysów małżeńskich. Terapia par (małżeńska) odbywa się w najwygodniejszej dla Państwa formie, online lub w gabinecie w Warszawie.

Dlaczego warto rozważyć podjęcie terapii par (terapii małżeństw)?

Statystyki dotyczące rozwodów są alarmujące. W 2013 r. W Polsce rozwiodło się ponad 66 tys. par małżeńskich. Wskaźnik rozwodów wzrósł z 31,6% w 2012 do 36,4% w roku 2013. Dodatkowo rzadziej wchodzimy w związki małżeńskie, a statystyki nie obejmują rozstań par nieformalnych – dlatego daje to obraz poważnego kryzysu… Daleko nam jeszcze do Belgii, której wskaźnik rozwodów przekracza 70 proc., (oznacza to, że na 100 zawartych w 2010 r. małżeństw, rozpadło się aż 70).  Ale ją gonimy. Następne miejsca w rankingu małżeńskich niepowodzeń zajmują Hiszpania, Portugalia, Czechy i Węgry z ponad 60-procentowym wskaźnikiem. W Polsce o rozwód ubiegają się głównie kobiety, czyli aż w dwóch na trzy przypadki. Najczęstsze powody to legendarna już niezgodność charakterów i zdrada. Oba można skojarzyć z seksem. Dlatego warto rozwiązać intymne problemy póki nie jest za późno!

Co możecie osiągnąć dzięki terapii par (terapii małżeńskiej)?

Jesteśmy przekonani, że udany związek nie jest kwestią szczęścia, czy przeznaczenia, ale odpowiedniej pracy i postawy. Stan, który zwykle chcemy osiągnąć podczas terapii par (małżeńskiej)  z pomocą najlepszych psychoterapeutów i seksuologów, to harmonia i obustronne zaspokojenie potrzeb. Dlatego niezmiernie ważne jest więc ćwiczenie skutecznej komunikacji (pokonanie problemów związanych z wyrażaniem swojego zdania, emocji) i skutecznego rozwiązywania problemów (zamiast „zamiatania pod dywan”, „cichych dni”). Tego można się nauczyć na spotkaniach terapeutycznych. W terapii par przeważa praca z parą, ale możliwa jest także współpraca z jednym z partnerów, która ma cały czas na uwadze relację małżeńską.

Terapię par i małżeństw w Gabinecie Terapeutycznym Anny Golan w Warszawie prowadzą specjaliści: Anna Golan (psycholog i seksuolog kliniczny), Agnieszka Nowicka (psycholog).

Problemy z jakimi pracujemy w trakcie terapii par to między innymi: