Psycholog, seksuolog kliniczny (certyfikat i rekomendacja Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego). Zajmuje się edukacją seksualną, pomocą psychologiczną, doradztwem, prowadzeniem terapii indywidualnych oraz terapii par i małżeństw. Swoją ofertę kieruje do osób cierpiących z powodu problemów w życiu seksualnym (np. obniżenie libido, zaburzenia erekcji, trudności w osiągnięciu orgazmu), nadużywających pornografii. Pomaga wyjść z kryzysów w związkach i relacjach rodzinnych. Wspiera osoby przygotowujące się do ujawnienia orientacji seksualnej. Pracuje z osobami w sytuacjach kryzysowych, żyjącymi w niesatysfakcjonujących związkach, pragnącymi rozwijać asertywność.

Seksuolog Anna Golan należy do Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Współpracowała z organizacjami pozarządowymi, m. in. Centrum Rodziny i Praw Dziecka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Ukończyła wiele kursów specjalistycznych:

  • Terapia poznawczo behawioralna osób dorosłych,
  • Poznawczo behawioralna terapia par i małżeństw,
  • Kurs Pomocy Psychologicznej w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA,
  • „Seksuologia Społeczna”,” Diagnostyka seksuologiczna dla psychologów” Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego,
  • Szkolenie ze streetworkingu zorganizowane przez Krajowe Centrum ds. AIDS i Stowarzyszenie Lambda Warszawa,
  • Szkolenie z zakresu ADHD zorganizowane przez Centrum Terapeutyczne SWPS,
  • Szkolenie w placówkach zapobiegania, leczenia i pomocy osobom uzależnionym od środków psychoaktywnych prowadzone przez Poradnię Profilaktyki i Terapii Uzależnień Monar.

Jest autorką wielu publikacji z dziedziny psychologii.

Regularnie publikuje “Charakterach” oraz kwartalniku “Neuropozytywni” (magazyn pod patronatem European Federation of Neurological Associations). Jako ekspert współpracuje z mediami oraz projektem UMMS popularyzując wiedzę z zakresu seksuologii i psychologii. Autorka książki “To tylko seks? Naga prawda o naszych pragnieniach“.