Terapia online

Zdalna terapia, terapia online, czy to przez telefon, kamerę internetową, czy e-mail nie pojawiła się dopiero w ostatnich latach. Istnieje w takiej czy innej formie od ponad 20 lat i w przeszłości najczęściej korzystali z niej żołnierze. Jest tak samo skuteczna jak tradycyjna terapia w gabinecie. Zdalne wizyty u seksuologa i psychologa mogą mieć charakter konsultacji kontrolnych i dodatkowych w stosunku do tradycyjnej terapii lub cały proces może się odbywać online. Z tej możliwości korzystają osoby, które często wyjeżdżają w związku z wykonywaną pracą. Jeśli w Twojej okolicy nie ma seksuologa, lepiej zdecydować się na terapię online, niż całkowicie zrezygnować z możliwości terapii seksuologicznej. Z terapii online często korzystają Polacy mieszkający poza granicami kraju. Dla niektórych osób rozpoczęcie terapii od spotkań online jest łatwiejsze. Są u siebie w domu, czują się dzięki temu bezpieczniej i bardziej komfortowo. Mogą być bardziej otwarte. Czasami kolejne spotkania decydują się odbyć w gabinecie terapeutycznym.

Umów się wysyłając maila gabinetannagolan@gmail.com lub zadzwoń na WhatsApp tel. 798 358 009

Odpowiednie warunki do terapii online

Terapia online ma formę wizyty video, podczas której zarówno pacjent, jak i psycholog seksuolog widzą się. Konsultacja online video daje możliwość nawiązania empatycznego kontaktu między uczestnikami rozmowy, pacjentem i terapeutą. Możemy nawzajem obserwować swoją mimikę, reakcje i zachowania co, podobnie jak podczas wizyty  w gabinecie pozwala na pełniejszą diagnozę i głębszy kontakt. W sytuacjach wyjątkowych dopuszczalne jest również odbywanie konsultacji przez telefon, ale tylko sytuacji gdy dana osoba jest już w procesie terapeutycznym. Rozmowa telefoniczna odbywa się dodatkowo, między spotkaniami, nie zamiast ich. Jeśli zdecydujesz się na terapię online, musisz zapewnić sobie odpowiednie warunki. W pomieszczeniu, w którym przebywasz podczas rozmowy, nie powinny znajdować się osoby trzecie. Możesz użyć słuchawek, żeby nikt z domowników nie mógł usłyszeć wypowiedzi terapeuty seksuologa. Intymność i prywatność kontaktu pacjenta i terapeuty jest niezbędnym warunkiem, żeby mogła się pojawić otwartość w poruszaniu trudnych, czasem wstydliwych i bolesnych osobistych tematów. Sprzyja to również zachowaniu tajemnicy terapii. Wyeliminuj wszystko co Cię rozprasza. Przed rozpoczęciem sesji terapeutycznej online warto wstrzymać inne komunikatory. Jeśli używasz telefonu i przebywasz w zasięgu wi-fi, przejdź na tryb samolotowy, a potem uruchom wi-fi. Dzięki temu sesji nie będą przerywać nadchodzące połączenie telefoniczne i smsy.

terapia online
seksuolog online

Seksuolog online – bezpieczeństwo konsultacji

Dla Państwa bezpieczeństwa nie prowadzę terapii online za pośrednictwem messengera. Nie udzielam także porad za pośrednictwem mediów społecznościowych, typu Facebook, Instagram itp. Nie gwarantują one poufności. Terapia online odbywa się w formie videokonferencji. Korzystam z profesjonalnej płatnej wersji ZOOM, która daje największe bezpieczeństwo ochrony danych osobowych . Program opłacany jest przeze mnie, dla Klientów jest bezpłatny. Konto, z którego korzystam zabezpieczone jest silnym hasłem. Każde spotkanie także będzie miało własne indywidualne hasło. W pomieszczeniu gdzie pracuje terapeuta nie przebywają żadne inne osoby. Po umówieniu i opłaceniu spotkania otrzymają Państwo link z zaproszeniem i hasłem. Te informacje należy zachować tylko dla siebie. Oby połączyć się z terapeutą wystarczy kliknąć w przesłany link i wpisać hasło dostępu.

Skuteczność terapii online

Wnioski z badań na temat skuteczności terapii online są bardzo optymistyczne. W przypadku depresji jest ona tak samo skuteczna jak leczenie twarzą w twarz. Terapia poznawczo-behawioralna online jest równie skuteczna jak terapia twarzą w twarz w przypadku dużej depresji, zespołu lęku napadowego, lęku społecznego i zespołu lęku uogólnionego. Inne zalety to możliwość wyboru seksuologa, czy terapeuty par z dowolnego miasta, a nawet kraju. Planowanie spotkania online jest wygodniejsze dla wielu osób, nie musisz się też martwić, że w poczekalni zobaczysz znajomych. Dlatego klienci z podwyższonym poziomem lęku, zwłaszcza lękiem społecznym, częściej zwracają się do terapeuty online.

Możesz się także umówić korzystając ze strony znanylekarz.pl – wybierz gabinet online.

Anna Golan – ZnanyLekarz.pl