Strona główna » Intymność

Intymność

O INTYMNOŚCI W ZWIĄZKU – NIE TYLKO SEKSUALNIE

W dzisiejszych czasach trudno nie czuć się odartym z intymności, a przecież intymność w związku to jedna z jego podstaw. To nie tylko uniesienia seksualne, ale bliskość fizyczna i emocjonalna. To budowanie zaufania, wspólnej przestrzeni, więzi. Życie seksualne powinno zacieśniać ją między partnerami – to tworzy udany związek. Ale jak to zrobić? Mogę w tym pomóc.

BUDOWANIE INTYMNOŚCI W ZWIĄZKU

Pierwszym krokiem do budowy intymności w związku może być zadanie sobie prostego pytania: czym dla mnie jest intymność? To delikatna strefa, nasza prywatna przestrzeń i bardzo często chcemy dzielić się nią jedynie z naszym partnerem. Jednak jak mamy to robić, kiedy właściwie nie znamy swojej definicji, granic i potrzeb w tym obszarze? Dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie ze stacjonarnej porady seksuologa. Dyskrecję i pełny profesjonalizm zapewniają też usługi seksuologa online. Jeśli jednak jeszcze nie czujesz, że jest to dobry moment, aby skorzystać z mojej porady — czyli doświadczonego terapeuty — możesz spróbować pogłębić swoją wiedzę inaczej.

JAK WSPIERAĆ ŻYCIE SEKSUALNE

Dobrym początkiem do odkrywania intymności będzie także sięgnięcie po fachową literaturę, taką jak chociażby książka „Intymność. Co robić i czego nie robić, żeby być razem i cieszyć się sobą”. Jako współautorka dzielę się w niej swoimi doświadczeniami z pracy terapeutycznej. Przywracanie pożądania dla udanego związku, wprowadzanie fantazji do życia seksualnego czy zrozumienie współczesnej kobiecości i męskości… To tylko część tematów, które poruszam w książce razem z  dr. Andrzejem Depko — seksuologiem i neurologiem.

Zastanawiając się na tym, czy sięgnąć po taką lekturę lub po pomoc seksuologa powinniśmy pamiętać, że problemy z intymnością nie powinny przysparzać nam wstydu. Wśród codziennych problemów w domu i w pracy łatwo odpuścić relację na rzecz obowiązków. To powszechny problem. Często nie mamy siły, czasami zmieniamy plany. Spotkania z ukochanym partnerem odkładamy na kiedy indziej. Oddalamy się od siebie. Nie czujemy już bliskości. Intymność można jednak odbudować – bez względu na wiek i staż związku, czego dowodzę we wspomnianej wyżej publikacji.

ROZMOWA NIE TYLKO Z SEKSUOLOGIEM

Podrzucenie takiej lektury partnerowi lub partnerce może być dobrym pretekstem do intymnej rozmowy. Bo czy kiedykolwiek rozmawialiście w swoim związku o intymności? Znajomość własnych potrzeb nie jest znajomością potrzeb partnera. Każdy z nas jest inny i warto to pielęgnować – również w strefie życia seksualnego par. Jeśli mimo prób w związku nie dochodzi do porozumienia warto sięgnąć po poradę seksuologa. W dobie Internetu i usług zdalnych konsultacja z seksuologiem online może być prostą drogą do nowego otwarcia w intymności. Umów się ze mną na wizytę online, pomogę Ci.

Książka została wydana przez Charaktery.