Strona główna » „Rozumiemy się” książka wyd. Charaktery

„Rozumiemy się” książka wyd. Charaktery

Książka "Rozumiemy się" o komunikacji między partnerami
„Rozumiemy się” – najnowsza książka wydawnictwa Charaktery z rozdziałem mojego autorstwa — zapraszam do czytania!

„Książka z serii „Oblicza” podpowiada, jak nabywać i wzmacniać umiejętność wzajemnego zrozumienia. Autorzy — seksuolog Anna Golan oraz inni znani i cenieni psycholodzy, psychoterapeuci i trenerzy — inspirują do inicjowania i rozwijania dobrej rozmowy. Dotykają naszych postaw, nastawienia do drugiego człowieka i do siebie. Podkreślają wagę zaufania, otwartości i szczerości. Wspólnie pokazują, jak patrzeć i słuchać, żeby zobaczyć i usłyszeć, a w konsekwencji doświadczać szczęścia w relacjach.”

W książce przeczytacie między innymi o alfabecie erotycznych gestów, tysiącu min, układów rąk i stóp. O tym, co widać, gdy pragniemy drugiej osoby? Gdy w pobliżu pojawia się ktoś dla nas atrakcyjny, nieświadomie zaczynamy inaczej się prezentować i zachowywać. Mężczyzna wysuwa szczękę do przodu, pręży klatkę piersiową. Torsem odwraca się w kierunku obiektu pożądania, stojąc rozstawia szerzej nogi, trzyma kciuki za paskiem spodni, tak by eksponować krocze. W obecności osoby, którą jesteśmy zainteresowani wyglądamy młodziej i korzystniej, nasze mięśnie zaczynają się napinać (nie mamy na to żadnego wpływu). Prostujemy plecy, wypinamy pierś i wciągamy brzuch. Na widok atrakcyjnego mężczyzny/atrakcyjnej kobiety reagują także mięśnie twarzy — zmniejsza się zwiotczenie skóry, obrzęk pod oczami. Kobiety rumienią się, mężczyźni mają wyższą temperaturę ciała.

Książkę można zakupić na stronie wydawnictwa Charaktery, link: http://charaktery.eu/artykul/rozumiemy-sie-jak-patrzec-i-sluchac-zeby-zobaczyc-i-uslyszec