Strona główna » Seksuolog online

Seksuolog online

seksuolog online

Wizyta u seksuologa nadal czasem kojarzona jest z czymś krępującym. W rezultacie część osób nie szuka pomocy i porady seksuologa, a upływający czas tylko pogłębia problemy w sferze intymnej. Warto zatem dowiedzieć się czym dokładnie zajmuje się seksuolog i jak może pomóc tym, którzy tego potrzebują (np. występuje u nich brak ochoty na seks, zaburzenia erekcji, pochwica itp.). Wizyta u seksuologa to pierwszy krok do tego, aby mieć satysfakcjonujący seks, ale nie tylko. Czym konkretnie zajmuje się seksuolog? Wyjaśniam w tym artykule.

Seksuolog — co warto wiedzieć?

Seksuolog to albo lekarz medycyny, albo psycholog. Są istotne różnice pomiędzy lekarzem seksuologiem a psychologiem seksuologiem. Lekarz seksuolog musi najpierw skończyć studia medyczne, następnie specjalizację (najczęściej ginekologię, psychiatrię lub urologię), a na koniec specjalizację seksuologiczną. Psycholog-seksuolog najpierw kończy studia na kierunku psychologii, a potem studia podyplomowe na kierunku seksuologii klinicznej. Przechodzi także szkolenia terapeutyczne oraz własną psychoterapię. Cały proces zdobywania certyfikatu seksuologa trwa wiele lat. Pomimo tego, że zarówno lekarz, jak i psycholog są seksuologami, mają różne uprawnienia. 

Seksuolog — różnice między lekarzem a psychologiem

Lekarz seksuolog ma uprawnienia, dzięki którym może wypisywać recepty oraz skierowania, a także przeprowadzać badania fizykalne. Z kolei psycholog seksuolog w swojej praktyce może korzystać z testów psychologicznych,  z których nie może korzystać lekarz seksuolog. Różnice wynikające z uprawnień to tylko jedna z różnic pomiędzy lekarzem seksuologiem a psychologiem seksuologiem. Ponieważ mają inny zestaw narzędzi diagnostycznych, pomagają pacjentom w innym zakresie problemów.

Lekarz seksuolog jest specjalistą w niesieniu pomocy pacjentom, których problemy mają podłoże czysto fizjologiczne. Psycholog seksuolog zajmuje się sprawami związanymi z barierami psychicznymi, które negatywnie odbijają się na życiu erotycznym. Jeżeli trudności z osiągnięciem orgazmu, odbyciem stosunku, czy utrzymaniem erekcji spowodowane są przez czynniki fizjologiczne (nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca) warto udać się do lekarza seksuologa. W przypadku gdy czynniki są pochodzenia psychologicznego (negatywne doświadczenia, brak porozumienia z partnerem/partnerką, złe doświadczenia z przeszłości), zdecydowanie lepiej umówić wizytę z psychologiem seksuologiem.

Seksuolog — pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta to coś, czego osoba poszukująca pomocy w naprawie życia erotycznego nie powinna się obawiać. Podczas pierwszej wizyty u seksuologa specjalista najpierw zapoznaje się z istotą problemu pacjenta, przeprowadza wstępny wywiad. Pytania mogą dotyczyć zgłoszonego problemu, stanu zdrowia, przyjmowanych leków, a także różnych życiowych doświadczeń (nie tylko z obszaru życia seksualnego). Wywiad ma na celu zidentyfikowanie podłoża problemu — nie zawsze jest to oczywiste. Seksuologa obowiązuje tajemnica zawodowa. Wszystkie informacje zebrane podczas wywiadu i samej terapii nie zostaną ujawnione osobom trzecim.

Seksuolog online — wygodna forma terapii

W dzisiejszych czasach niemal każdy ma napięty grafik — to zrozumiałe. Znalezienie czasu na wizytę w gabinecie seksuologa bywa trudne. Dlatego czasem warto zdecydować się na skorzystanie z porady seksuologa online. Porada seksuologiczna online to bardzo wygodna forma terapii — zarówno terapii indywidualnej, jak i terapii par. W prosty sposób można szybko i skutecznie rozpocząć naprawę sfery erotycznej. 

Terapia online to możliwość skorzystania z usług specjalisty seksuologa, bez ruszania się z kanapy. Zwykle klienci czują się bezpiecznie i komfortowo w domowym zaciszu, dlatego łatwiej im otworzyć się przed seksuologiem. A zaufanie i poczucie bezpieczeństwa to fundamenty skutecznej terapii seksuologicznej. Jeśli potrzebujesz pomocy seksuologa i nie masz czasu na dojazdy lub trudno Ci się odważyć na wizytę w gabinecie — skorzystaj z możliwości porady seksuologa online. Kliknij przycisk poniżej i umów wizytę.

Anna Golan