Strona główna » To tylko seks?

To tylko seks?

2 listopada ukazała się książka „To tylko seks? Naga prawda o naszych pragnieniach”, której jestem współautorką. Jedna z największych sieci sprzedaży książek zakwalifikowała „To tylko seks?” jako reportaż. Ponieważ w książce opisane są historie związków, kryzysy i wychodzenie z nich, można uznać że to reportaż z polskich domów, a szczególnie sypialni. Jednak dla mnie i drugiej autorki Justyny S. Majewskiej jest to przede wszystkim książka, która ma pomagać tworzyć satysfakcjonujące związki. Nie bójmy się więc użyć określenia poradnik z zakresu psychologii relacji oraz seksualności w związku. Książka może wspierać Was w procesie terapeutycznym pary.

Bardzo cieszymy się ze wszystkich opinii i recenzji, ale jedna z nich jest dla nas szczególnie ważna! To, że legenda polskiej seksuologii, prof. Zbigniew Lew Starowicz docenił naszą pracę, było bardzo miłą niespodzianką!

Recenzja prof. Lew Starowicza:

Ciekawa książka. Jej lektura wciąga a sprzyja temu przystępność, lekkość i bogata treść. Dobrze napisana. Przeplatają się w niej trzy rodzaje narracji. Pierwsza to historie z życia wzięte, opisujące złożone relacje partnerskie i seksualność kolejnych osób. Ta część ma duże walory literackie. Każda z opisanych historii przypomina terapeutom podobne sytuacje z ich praktyki zawodowej a dla nie-terapeutów może być wciągającą podróżą w biografie wielu osób.

     Drugi typ narracji to dialogi dwóch kobiet nawiązujące do wyżej wspomnianych historii z życia wziętych ale będące bodźcem do refleksji, uogólnień, interpretacji. Przez pewien czas zastanawiałem się czy nie byłoby lepiej aby dialog był prowadzony między kobietą i mężczyzną. Skoro w tej książce tak wiele uwagi poświęca się psychologii różnic płciowych płeć dyskutantów może mieć znaczenie. W miarę dalszej lektury nie miało to już dla mnie znaczenia. Być może dlatego, że trzeci typ narracji polega na prezentacji wyników badań naukowych. To świetny pomysł na ubogacenie tej książki o warsztat naukowy z cenionych na świecie i w Polsce badaczy. (…)

Każdy Czytelnik wybierze to co go najbardziej interesuje, co wiąże się z jego osobistymi problemami z własną seksualnością i w relacjach partnerskich. I w tym przypadku ta książka z pewnością pomoże np. w radzeniu sobie z dysfunkcjami seksualnymi, rozbieżnościami z poziomem libido w związkach. Dla wielu Czytelników książka możliwi poznanie specyficznych aspektów seksualności jak np. świata fantazji i marzeń erotycznych, fetyszyzmu, pogranicza parafilii itd. Bardzo interesująco został opisany przebieg ‘tańca godowego’ u obu płci. Wyśmienita lektura. Na jeszcze jeden walor tej książki zwracam uwagę: dystansowanie się wobec skrajności jakimi są stereotypy płci, seksizm, tradycyjny model patriarchalny a walczący z mężczyznami typ feminizmu. W książce wybrano drogę ‘złotego środka”.

      Na szczególne uznanie zasługuje zakończenie tej książki. Narracja jest wyważona, brzmi optymistycznie co do natury relacji między płciami.

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do czytania!

Książkę można zamówić m in na stronie wydawnictwa Oficyna 4em.